Kur e “Rrumbullakta” të duket “Katror”…

Nga Adriana KALAJA

Sa e “pafat” jam.
Po ku i gjen xhanëm?
Të gjithē ata që i emëron, janë të kallëzuar disa herë mga Qëndrestarët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit dhe personalisht prej meje.
I fundit, Muhamet (Katrori) Rrumbullaku, Drejtor i AMP-së alias SHÇBA-së.
Plot 3 copë.
Në të gjithë rastet e kallëzuara vepra penale: “Shpërdorim detyre”.
Rastet e pakallëzuara:
Shitje te bandat të qytetarëve që bënin denoncime.
Shërbim qorrazi të mafies në pushteti.
Favorizime të punonjësve që kryenin vepra penale.
Etj.
Etj.
Tani prisni që ky shërbëtori i devotshëm t’i sherbejë vendit, të pastrojë Policinë e Shtetit dhe të kryejë detyrën?
Apo të gjejë personat e zhdukur e që vetë pushteti mafioz dhe oligarkët rreth tij janë të implikuat?
Absolutisht jo
Ditë EDHE më të zeza do vijnë.
Për Policinë e Shtetit dhe Rendin e Sigurinë në vend.
Kjo është thjesht Pengmarrja e Rradhës e Policisë së Shtetit.
A mund të presësh arritje nga dikush që i rri gatitu Delinës më shumë se burrave të saj në Qeveri?
Mbase ‘fatkeqësisht” nuk ka ngel zyrtarë pa kallëzuar nga ne do thoni ju dhe nuk është “faji” Edvin Kristaq Ramës.
Mbase.
Ajo që di me siguri është fakti se nuk mumd t’i shërbesh mafies dhe bandës në pushtet dhe, pas kurrizit të mbash foton e Ismail Qemalit.
Absolutisht jo
Pres gjithë kërshëri harbimin pervers të rradhës së Yuri Kim.

About Redaksia

Check Also

Afera është e para

Nga Luçiano BOÇI Prokuroria e posacme (SPAK) si institucion i drejtësisë në një sistem demokratik …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *