Basha u vetëofrua si dëshmitar i rremë kundër Berishës në SHBA? Përgjigjja e Berishës

Në Çim Peka Live, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha tha se Lulzim Basha u nis tre herë drejt SHBA-së dhe u kthye nga rruga. Berisha tha se Basha mund të ketë lobuar për të mbyllur problemet me drejtësinë amerikane.

“Tre nisjet e tij për rrugë janë kthyer në mes, ka dëshmitarë. Kanë dalë ta presin në aeroport, kanë prenotuar limuzinën dhe u është thënë se po të vijë këtu ka këto probleme. U nis me Gjekmarkajn në Romë dhe është kthyer pasi është njoftuar. Ka ndodhur në Vjenë, është nisur përsëri për të shkuar. Mund të ketë lobuar dhe ka mbyllur problemet, nuk e di. Por këto janë të gjitha të vërteta dhe nuk i ka mohuar. Se ça thonë lajmet nuk kam asnjë njoftim”, u shpreh Berisha.

Çim Peka: A mund të jetë Lulzim Basha pendito i amerikanëve? Sa e rrezikon Sali Berishën?

Sali Berisha: Zero. Ai e ka bërë dëmin, me ato që ka thënë se ky më dikton çdo vendim. Tani është aty ku është, çdo lloj fantazie mund të krijojë është e barabartë me zero, turpëron atë të cilin po përpiqej me të, një dëshmitar të rremë. Por unë nuk besoj se zbrezin në një nivel të tillë, se dëshmitari më i pavyer se ai nuk ka. Zero.

About Redaksia

Check Also

Ymer Barçi prezanton kandidaturën në Primare për Bashkinë e Matit

Të dashur demokratë, anëtarë e simpatizantë Të dashur matjanë! Të nderuar zonja dhe zotërinj! Unë …

Leave a Reply

Your email address will not be published.