Protestat masive, Berisha sot takim me krerët e degëve të Tiranës

Kryetari i PD, Berisha deklaroi në mbledhjen e deputetëve të grupit parlamentar se sot nis takimet me krerët e degëve të Tiranës për të përcaktuar axhendën e protestave masive.

“Ne duhet të bëjmë gjithçka për të mbrojtur elitën kombëtare e cila është nën një sulm amoral të paimagjinueshëm. Lëvizja e tyre është sindikaliste dhe ne mbështesim çdo kauzë të drejtë. Po të ishte lëvizje e jona do e thonim me krenari. Ajo është lëvizje e sindikatave. U them socialistëve aty që ne do mbështesim çdo kauzë të drejtë. Universitetet janë pasuri kombëtare, nuk janë sarajet e Surrelit. Nesër Parlamenti ka axhendën e vet, por kryeaxhendë duhet të jetë mbrojtja e elitës universitare dhe denoncimi i këtij sulmi të shpëlarë ndaj tyre. Nuk e imagjinoni dot se çfarë ndërhyrjesh terrori bëhen për ti përçarë. Nesër ata kanë thirrur grevë të përgjithshme. Ne solidarizohemi plotësisht dhe e mbështesim këtë grevë”, tha Berisha.

Sipas tij “sot kam takim me kryetarët e degëve të Tiranës me të cilët 2 janë çështjet që diskutojmë: Primaret dhe protestën. Sindikatat kanë protestën e tyre, ne do të mbushim rrugët. Nuk mund të vazhdojmë kështu kur shohim shqiptarët çdo ditë që përzihen nga vendi i tyre”.

About Redaksia

Check Also

Berisha: Sot zotohemi se pa votën e lirë nuk ka dhe nuk do ketë stabilitet në Shqipëri

Kreu i PD, Sali Berisha është zotuar para protestuesve demokratë në Bulevardin Dëshmorët e Kombit …

Leave a Reply

Your email address will not be published.