Mediat botërore publikojnë pamje nga përmbytjet në Shqipëri, Rama fajëson kamerat

Mediat më të mëdha në botë kanë publikuar foto nga përmbytjet në Shqipëri. Nga Reuters, Daily Mail e deri te portalet e largëta në Fixhi kanë publikuar fotot dhe videot nga situata dramatike.

E megjithatë, kryeministri Edi Rama e shfrenoi veten dje, kur tha se, përmbytjet nuk janë të mëdha, por faji është i kamerave me objektiv të ngushtë.

Si zakonisht, ai sulmoi mediat e vendit, ndërkohë që mijëra qytetarë po vuajnë prej ditësh nën ujë.

Ndërkohë që dëmet përllogariten në dhjetëra-miliona dollarë.

Më poshtë janë disa foto nga agjencia e njohur Reuters, që tregojnë situatën e rëndë në zonat e përmbytura.

 

About Redaksia

Check Also

Meta: Protesta e 6 dhjetorit do të jetë një manifestim pro-europian!

Kryetari i PL, Ilir Meta tha se, protesta e 6 dhjetorit do të jetë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published.