6 dhjetori/ Berisha: Protestojmë para Kryeministrisë, policia ktheu përgjigjen që i diktoi Rama

Kryetari i PD, Sali Berisha tha se, më 6 dhjetor do të protestojmë para Kryeministrisë. Berisha tha se, policia ktheu përgjigjen që i diktoi Rama.
“PD është parti e shtetit ligjor, ka njoftuar policinë.
Kushtetuta e Shqipërisë dhe Gjykata Kushtetuese kanë vendosur, është krejtësisht i panevojshëm autorizimi i policisë.
Ne kemi njoftuar. Cila është përgjigjia? Ajo që dikton Edi Rama, që bëri gjithçka dhe kujtoi se me këtë rast, do shfrytojë samitin për të shtypur liritë dhe të drejtat e popullit opozitar.
Ne e parashikuam këtë dhe ndaj thirrëm protestën,” tha Berisha.
“Kam marrë mbështetjen e plotë nga Ilir Meta për 6 dhjetorin”, tha ai.

About Redaksia

Check Also

Zbulohet ortakëria e Olsi Ramës me Amant Josifin në kërkim ndërkombëtar për 2.2 miliardë euro mashtrim

Mandati i arrestit ndërkombëtar për Amant Josifin erdhi pas disa shkrimeve investigative në mediat e …

Leave a Reply

Your email address will not be published.