Krye Redaktor

Strategjia e Ramës me Bashën për humbjen e PD

Çim PEKA Në fushatën zgjedhore të vitit të shkuar, si Basha ashtu dhe Rama kishin kompani konsulence izraelite, dy kompani të dy ish-bashkëjetuesve: njëra për Ramën, tjetra për Bashën. Rezultati dihet! Prej kohësh, por sidomos pas 6 Marsit, ata kanë një konsulent të përbashkët, të kudogjendurin, eminencën gri, “Kardinalin Richelieu” …

Read More »

Salianji kundër Bashës: Përgjegjës për ndarjen e PD, përpiqet të mbajë me thonj privilegje dhe përfitime personale!

Nga Ervin Salianji “Çdo deklaratë e njëanshme pa marrë as dakortësinë për publikim të shumë prej kolegëve e përçan dhe ndan Partinë Demokratike, përforcon idenë që ka llogore dhe i fryn ndasive që ekzistojnë! Dokumenti i paraqitur është tërësisht i ndryshem nga ai që personalisht mu paraqit dje 5 minuta …

Read More »

Demokratët marrin selinë edhe në Kurbin

Demokratët kanë marrë selinë e tyre edhe ne Kurbin. Grupi i rithemelimit të Partisë Demokratike ka marrë sot edhe selinë e demokratëve atë të Kurbinit. Të pranishëm në këtë takim ishin edhe anëtarët e grupit të Rithemelimit Flamur Noka, Aldo Bumçi si dhe anëtare, kryetarë dhe anëtarë të grupseksioneve në …

Read More »

Veliaj, turpi i Tiranës!

Nga Iva V. Grillo Veliaj, turpi i Tiranës… Vulgariteti i ulur këmbëkryq në sofër! Tashmë e kemi të qartë se çfarë perceptimi ka për detyrën e tij publike Kryetari i Bashkisë, Tiranë. Metaforat e përdorura prej tij, nuk lënë vend për shumë interpretime. Psikologët mund të bëjnë analiza të thella …

Read More »