Krye Redaktor

Eurostat:1.1 milionë shqiptarë u larguan nga vendi në 10 vite, Berisha-Ramës:Shpopullimi krimi yt madhor

Sali Berisha Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta, ju misionarëve të pamposhtur të lirisë, dinjitetit, kauzës së madhe të shqiptarëve. Përshëndetje oratorëve të mrekullueshëm që në platformën e fjalës së lirë, shpërndajnë në të katër anët e vendit, të vërtetat e sotme të Shqipërisë dhe shqiptarëve. Por unë sonte në …

Read More »

Dhjetë fakte mbi falsitetin e Rezolutës antikorrupsion të sektit Rama

Bujaf Leskaj Projekt-rezoluta e propozuar nga PS për luftën kundër korrupsionit dhe mirëqeverisjen do t’i kalojë të hënën Kuvendit për votim. Opozita dhe mbarë qytetarët shqiptarë duhen të distancohen me forcë nga propaganda gëlbelsiane e Ramës, që synon gjoja të denoncoje korrupsionin galopant, të cilin ka njëmbëdhjetë vjet që po …

Read More »

Nga Rrësheni në Milano, kush janë mbushësit e takimit

Në fotot e publikuara nga Berisha duken një grup arsimtarësh, të cilët mësohet se janë dërguar nga Rrësheni drejt Milanos, në krye të të cilëve qëndron Marjana Suli Brozi, “Mësuesit e Partisë! Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. Pershendetje doktor. Ja dhe grupi i arsimtareve nga Rrësheni në Milano me në …

Read More »

Rama në Milano me kryehajdutin e Tiranës dhe Taren që ndërton pallate me Veliajn

Rama është shoqëruar në Milano nga kryehajduti i Tiranës si dhe nga Igli Tare që ndërton pallate në Tiranë mr Veliajn. Ashtu si edhe në takimin e Athinës, Rama është shoqëruar nga e gjithë administrata dhe ka qenë mjaft i vaktë. Takimi është shoqëruar me incident ku janë dhunuar një …

Read More »

Të rinjtë përballen me mercenarët e regjimit në takimin e Ramës në Milano

Përplasje në takimin e Ramës në Milano.Të rinjtë kanë kërkuar të drejtën e votës, por janë përballur me dhunën e mercenarëve të regjimit. Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar pas dhunës së ushtruar nga organizatorët e takimit të kryeministrit, Rama në Milano ndaj aktivistëve të cilët kërkojnë votën e …

Read More »

Demokratët e Korçës zgjedhin Kryetarin e PD

Dega e Partisë Demokratike në Korçë zgjedh sot kryetarin e saj ndërmjet tre kandidatëve të përfshirë në garë: Dhimitri Çyfeky, Eleina Qirici dhe Harito Zoto. Qendra e votimit pranë selisë së PD në Korçë është hapur që në orën 8:00 të mëngjesit të sotëm. Për këto zgjedhje kanë të drejtë …

Read More »

7 familjet mafioze që u lajmëruan për arrestimet dhe loja e ndyrë e Dumanit për të shpëtuar Olsi Ramën

Sali Berisha Sot çdo opozitar pret me padurim fitoren ndaj një regjimi të pamëshirë, antishqiptar që po e zhbin Shqipërinë nga shqiptarët. Po shpopullon këtë vend sa asnjë pushtim tjetër në histori. Por sot çdo shqiptar duhet ta ketë të qartë si drita e diellit se vetëm protesta e vazhdueshme, …

Read More »

Kreu i regjimit pritet me protesta në Itali

Kreu i regjimit të Tiranës po pritet me protesta në Itali ku emigrantët kanë dalë me pankarta të ndrysbme. Një parullë e madhe kundër Ramës është shfaqur ne vendin ku do zhvillohet takimi. “Me Kurtin Shqipëria Shpreson, me ty Shqipëria vdes”, është mesazhi i shkruajtur. Kjo sipas Gazetares së Syri …

Read More »

Skandali/Mbahet në arrest, por emri i Berishës nuk përmendet fare në dosjen mijëra faqesh të SPAK

Argita Malltezi, vajza e Kryetarit të PD, Sali Berisha ka dalë këtë të premte në një konferencë për mediat ku ka folur në lidhje me dosjen në SPAK të çështjes së privatizimit të ish-kompleksit Partizani, për të cilën Sali Berisha dhe bashkëshorti i saj, Jamarbër Malltezi qëndrojnë nën masën e …

Read More »

Skandali/Veliaj inspekton rrugën 4 milionë euro të drejtorëve të burgosur

Gazetari Hoxha zbuloi se Veliaj tashmë ruhet nga Garda e Republikës, pasi ndihet i rrezikuar. “Bëhet fjalë për tender te rruga Aleksandër Moisiu, një tender i fituar nga 5D, rreth 4 milionë euro. Te fotoja në qendër, është fotoja në datën 13 maj këtë vit, u habita. Veliaj ruhet tani …

Read More »