Krye Redaktor

Salianji kërkon ndjesë për 8 janarin

Deputeti Ervin Salianji ka kërkuar ndjesë për atë që ka ndodhur me 8 janar dhe reagimin e asaj dite. Salianji e bëri deklaratën në emisionin “Opinion” duke e konsideruar atë ditë si një nga momentet më të vështira që ka kaluar PD. Salianji tha se tashmë njihet vullneti i shumicës …

Read More »

Vetëm 11 vende të Aleancës përmbushin detyrimin financiar ndaj NATO-s

Më 2023, vetëm 11 nga 31 vendet anëtare të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO) zbatuan udhëzuesin e aleancës ushtarake për shpenzim të dy për qind të prodhimit të brendshëm bruto për mbrojtje. Polonia 3.90% Shtetet e Bashkuara 3.49%  Greqia 3.01% Estonia 2.73%  Lituania 2.54%  Finlanda 2.45% Rumania 2.44% …

Read More »

Bardhi për arrestin e Berishës: Demokratët tregojnë forcën e tyre në momente të vështira, do ta tejkalojmë

Gazment Bardhi, ka pranuar se njeh Sali Berishën si kreun e opozitës, teksa u shpreh se kjo gjë është e qartë. Ai theksoi se Berisha është zgjedhur nga shumica e anëtarëve dhe kushdo duhet të respektojë këtë vendim. “Në të gjitha përgjigjet që kam dhënë gjatë këtyre ditëve. Sa kohë …

Read More »

Qeveria: Vizitat e pacientëve në spitalet publike do të bëhen me pagesë

Sondazhi i zhvilluar nga “Monitor” në faqen e internetit dhe rrjetet sociale tregoi se shumica e pjesëmarrësve janë kundër nismës së qeverisë për të lejuar kryerjen e vizitave mjekësore me pagesë në spitalet shtetërore, pas orarit zyrtar të punës. Sipas rezultateve, më shumë se 72% e votuesve u shprehën se …

Read More »

Noka dhe Bardhi takime në Shkodër: Përmbysja e regjimeve nis nga Shkodra

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Flamur Noka dhe kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardh, kanë nisur sot një tur takimesh në bazë. Turi ka nisur nga Shkodra, ku dy deputetët, pas bashkimit kanë takuar qytetarë. Deputeti Noka ka deklaruar se nga Shkodra do të …

Read More »

67% e popullsisë jeton në varfëri me paga dhe pensione qesharake

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një dalje për mediat sulmoi ashpër qeverinë Rama për korrupsion. Ai tha se shqiptarët paguajnë 60% nga xhepi për shëndetin, më shumë se kudo tjetër. “Korrupsioni i shfrenuar dhe skizofrenik është i vetmi qëllim madhor i “Rilindjes”. Korrupsioni është pjesë e axhendës …

Read More »

Meta: Jemi në narko-diktaturë, bashkimi i PD, lajm i mirë

Çdo bashkim i sinqertë forcash dhe potencialesh është pozitiv. Kështu e komentoi kreu i PL-së, Ilir Meta, bashkimin e grupimit të Bardhit me atë të Rithemelimit. Në një konferencë për mediat, Meta tha se është pro ndaj çdo proteste qytetare dhe politike. “Çdo bashkim i sinqertë forcash, energjish, potencialesh të …

Read More »

Bardhi: Grupi Parlamentar kthehet në shtëpinë e vet, ditë e mirë për demokratët dhe Shqipërinë

DEKLARATË E KRYETARIT TË GRUPIT PARLAMENTAR TË PD, GAZMENT BARDHI Para 34 vitesh shpresen e një vëndi të terrorizuar, të izoluar e të varfër përtej mjerimit e ktheu lindja e Partisë Demokratike, si shprehja më sublime e një populli që kërkonte liri dhe demokraci. Këto dy vitet e fundit, ne …

Read More »

Skandal/Taulant Balla kapet duke komunikuar me telefonat sekretë, mesazhi…

Taulant Balla është kapur në Parlament duke komunikuar me telefonat sekretë. Fotografi, Felix Bilani ka realizur foton e një mesazhi të ardhur në telefonin e Ballës. “Ti nuk je i prirur ti besosh miqtë. Unë të ka dhënë para edhe falas kur kisha. Tani nuk k…”i shkruan telefonuesi. Balla është …

Read More »

Lideri i opozitës në Pakistan fiton zgjedhjet nga burgu, u burgos pas reagimit të Donald Lu

Edhe pse i burgosur, Imran Khan dhe partia e tij PTI, arritën të fitojnë zgjedhjet parlamentare në Pakistan. Rezultati ishte një surprizë për shumëkënd. Sipas BBC, pavarësisht pengesave të shumta që iu hodhën përpara atij dhe partisë që drejton, kandidatët e pavarur të mbështetur nga Imran Khan arritën të befasojnë …

Read More »